Warsztat został utkany z elementów pracy z przekonaniami, gospodarowania energią życiową, praktyki uważności i Kudalini Yogi, osadzony w malowniczym otoczeniu mazurskiego krajobrazu, dzikiej natury i niezwykłego domu, okraszony smaczną i zdrową kuchnią wegetariańską. Wszystko po to, by stworzyć jak najlepszą przestrzeń dla wypoczynku i rozwoju, by obudzić zmysły otwierające Cię na bogactwo wewnętrznego doświadczenia i obecnej chwili. Byś mogła/mógł czerpać z niego w pełni nie tylko podczas wakacji, ale również po powrocie, w codziennym życiu.
Praca z przekonaniami pochodzi z Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ) autorstwa prof. Maxie C. Maultsby'ego Jr. Pomaga w identyfikacji i zmianie niezdrowych przekonań, będących źródłem zagrażającej interpretacji rzeczywistości. Interpretacja taka generuje autostres. Nawet wówczas, gdy obiektywna sytuacja na to nie zasługuje. Zmiana przekonań na zdrowsze pozwala spojrzeć z innej perspektywy, zapanować nad emocjami, dostrzec potencjał sytuacji i wyjść poza nawykowe wzorce reakcji.
Praca z energia życiową obejmuje kompetencje, służące budowaniu zasobów energetycznych i racjonalnemu gospodarowaniu nimi w warunkach obciążenia i wyzwań, jakie niesie ze sobą współczesne życie. Osią treningu jest rozwój świadomości ciała i umysłu oraz ich wzajemnego związku. Szczególne miejsce zajmuje praca z oddechem. Oddech jest elementem łączącym ciało, emocje, umysł i ducha, który integruje wszystkie poziomy naszego doświadczenia. Dzięki świadomemu oddychaniu możemy wpływać na odprężenie ciała, wyciszenie emocji, spokój umysłu i ducha. Będziemy aktywnie ćwiczyć kompetencje antystresowe, dzięki czemu otrzymasz narzędzia pozwalające na zwiększenie swojej energii i w konsekwencji odporności na stres.
Praktyka uważności, stosowana od czasów starożytnych w różnych ścieżkach duchowych, została zaadoptowana do psychoterapii przez prof. Jona Kabat – Zinna, twórcę Mindfulness, założyciela Kliniki Łagodzenia Stresu przy Uniwersytecie Massachusetts.
Na co dzień zazwyczaj nasza uwaga jest rozproszona, jesteśmy poddani działaniu licznych bodźców, nasz umysł jest zaprzątnięty tysiącem spraw. Praktyka uważności uczy świadomego sterowania swoją uwagą i koncentrowania jej na tu i teraz. Pozwala badać swoje bieżące doświadczenie ciała, emocji i umysłu, rozwijając samoświadomość i samoakceptację. Dzięki praktykom koncentracji i medytacji doświadczysz stanu skupienia, wyciszenia i wewnętrznej harmonii. Ćwiczenia uważności będą służyły rozwijaniu umiejętności świadomego kierowania swoją uwagą w codzienności. Umiejętność ta jest pomocna w radzeniu sobie ze stresem, stanami wypalenia i depresji. Jej regularne stosowanie prowadzi do głębszego i pełniejszego doświadczania siebie i rzeczywistości, podnosząc jakość życia.
Warsztatom będzie towarzyszyła poranna praktyka Kundalini Jogi, dynamicznych ćwiczeń, połączonych z technikami oddechowymi, medytacją i mantrą, od których będziemy zaczynać dzień. Praktyka ta obudzi drzemiącą w Tobie energię i moc.
Joga Kundalini jest starożytną technologią pracy z ciałem, umysłem i duchową energią, nazywaną jogą świadomości, ponieważ zmierza do rozwinięcia świadomości naszej duchowej natury. Kundalini jest ukrytym duchowym potencjałem, energią, którą możesz obudzić dzięki praktyce Jogi Kundalini, rozwijać ją i wznosić poprzez ośrodki energetyczne, określane jako czakry. Celem praktyki jest harmonijne połączenie ciała, umysłu i ducha oraz podniesienie świadomości, które prowadzi do praktycznego doświadczenia Nieskończoności. Dzięki niej możesz kierować swoją duchową energią i wykorzystać ją do twórczego działania, by realizować swoje marzenia, z wdziękiem pokonywać wyzwania i żyć z pasją. Joga Kundalini jest technologią pełną mocy, transformującą, szybką i efektywną. Korzysta z zestawów dynamicznych ćwiczeń zwanych kriya, technik oddechowych (pranayama), mantr i medytacji.
W zajęciach mogą brać udział zarówno osoby początkujące, jak i mające już doświadczenie w Jodze Kundalini. Przeciwwskazaniem są epizody psychotyczne, epilepsja i wypadnięcie dysku.