Rozwój duchowy Warszawa | life coaching Warszawa

banerglowny
 

energia Kundalini

    KUNDALINI (Kundal – zwinięty pukiel włosów ukochanego) jest energią, która drzemie u podstawy kręgosłupa zwinięta w 3,5 zwoju. Energia ta została zablokowana w Muladharze, najniższej z czakr. Nazywana nerwem duszy, przynosi stan jej przebudzenia.

Historia Kundalini zaczyna się od Prany i Apany.

Są one dwiema siłami w nas: Prana pozytywną (siła życiowa atomu) i Apana negatywną, (siła wydalająca, energia używana do oczyszczania) które płyną dwoma kanałami wzdłuż kręgosłupa. Prawym kanałem Pingala płynie Prana, a lewym Ida płynie Apana.

Energie te nigdy się nie spotykają. W praktyce Jogi Kundalini wytwarzamy ciśnienie Prany i mieszamy ją z Apaną w punkcie pępka, siedzibie Kundalini na wysokości 4 kręgu (Nabhi czakra). Wówczas powstaje „biały ogień” w ośrodku pranicznym Kanda: jest gorąco i bardzo jasno. Tym gorącem Prany wywieramy nacisk na Kundalini, która opuszcza pępek i płynie do Muladhary kanałem rezerwowym, a potem wznosi się centralnym kanałem energii Shushmaną przez dalszych sześć czakr, aż do Czakry Korony na czubku głowy, przynosząc doświadczenie Samadhi (oświecenia).

 
box-joga
box-medytacja
box-warsztaty
box-terminarz
 

Monika Mooni Popowicz
mobile: +48 506 068 362
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.