Rozwój duchowy Warszawa | life coaching Warszawa

banerglowny
 

Moja Droga

Monika Mooni Popowicz
Meherbani Kaur
(imię duchowe w tradycji Jogi Kundalini)

Coach, trener, nauczycielka jogi Kundalini i medytacji

Moją pasją jest rozwój i towarzyszenie w nim innym. Szukałam i wciąż szukam Dróg rozwoju dla siebie i tym, co znajduję dzielę się z ludźmi, czerpiąc z tego radość i poczucie spełnienia.

Swoje poszukiwania rozpoczęłam w szkole średniej, będąc bardzo zbuntowaną nastolatką. Wtedy po raz pierwszy doświadczyłam psychoterapii i zaczęłam czytać książki psychologiczne. Chciałam studiować psychologię, ale życie potoczyło się inaczej i ostatecznie, kontynuując tradycję rodzinną, ukończyłam Wydział Pedagogiki ze specjalizacją Pedagogika Dorosłych na Uniwersytecie Warszawskim.

W czasie studiów zostałam mamą i wtedy rozpoczęła się jedna z ważniejszych Dróg w moim życiu. Już w szkole rodzenia odkryłam, jak ważnym i niedocenianym aspektem życia i rozwoju jest oddech. Macierzyństwo nauczyło mnie i wciąż uczy tak wiele, że mogłabym napisać książkę. Jego echa i inspiracje odnajduję w każdym obszarze mojej pracy z ludźmi. Moi synowie są nieustannie dla mnie niezwykłymi nauczycielami.

Poszukując kolejnych dróg rozwoju, trafiłam do Studium Psychoterapii Indywidualnej i Grupowej oraz Treningu przy Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, gdzie uczyłam się psychoterapii. W trakcie szkolenia ukończyłam m.in. fakultety „Projektowanie i prowadzenie szkoleń” oraz „Zarządzanie energią życiową w stresie” u Wojciecha Eichelbergera. Dzięki niemu ponownie oddech pojawił się w moim polu świadomości i otworzyłam się na kwestie związane z energią życiową.

W Laboratorium po raz pierwszy zetknęłam się z medytacją. Ta Droga stała się dla mnie ważna i wydarzenia zaczęły się układać tak, by doprowadzić mnie do ścieżki ZEN. Mówi się, że „gdy uczeń jest gotowy, nauczyciel się pojawia” i doświadczyłam tego. Swoją przygodę z praktyką medytacji rozpoczęłam w 2002 roku od odosobnienia prowadzonego przez Willigisa Jaegera i Jefa Boeckmansa. Obaj byli Benedyktynami i Mistrzami ZEN w japońskiej szkole Sanbo Kyodan. Jefa (Roshi Toku-un) poczułam głęboko w moim sercu i pod jego okiem praktykowałam przez 10 lat.

Choroba nowotworowa mojej mamy zaprowadziła mnie do dr Carla Simontona, onkologa i radiologa, który całe życie poświęcił pracy psychoterapeutycznej z chorymi na raka. Pierwsze szkolenie w Programie Simontona zbiegło się w czasie i miejscu z kolejnym sessin ZEN. Uczestniczyłam w obu i było to niezwykłe doświadczenie, odkrywające przede mną nieznane dotąd obszary, także w rozwoju własnym. Uczyłam się, jak silny wpływ na emocje ma umysł: nasze przekonania i wyobraźnia oraz jak emocje wpływają na ciało i zdrowie. Ścieżka psychoonkologii stopniowo stawała się kolejną ważną Drogą w moim życiu. Dużo nauczyłam się od dr Mariusza Wirgi, wieloletniego współpracownika i przyjaciela dr Carla Simontona. Uzyskałam certyfikaty terapeuty RTZ, terapeuty i superwizora Programu Simontona wydany przez Simonton Cancer Center. Ukończyłam Krajową Szkołę Psychoonkologii prowadzoną przez Polskie Towarzystwo Psychoonkologiczne, którego jestem członkiem. W 2004 roku założyłam Fundację Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei”, gdzie prowadzę psychoterapię, coaching zdrowienia i warsztaty dla osób chorych na raka i ich bliskich.

Chcąc dzielić się z innymi ścieżką medytacji, natrafiłam na Mindfulness. Praktyki uważności w oparciu o Mindfulness uczyłam się od  dr Ivana Miltona (kurs „Mindfulness Practice in the Buddhist Tradition. Training Course for Mental Health Clinicians” na Uniwersytecie Warszawskim) i prof. Jona Kabat – Zinna (warsztat „Mindfulness Practice”). Ukończyłamszkolenie Mindfulness Practitioner Course certyfikowane przez Mindfulness Association. Należę do Polskiego Towarzystwa Mindfulness. Uczę medytacji uważności na warsztatach, intensywnych treningach 8-tygodniowych, a także indywidualnie.

W moim osobistym rozwoju ścieżką, którą bardzo cenię jest praca z ciałem poprzez świadomy ruch. Od 2007 roku praktykuję medytację w tańcu. Praktyka 5 rytmów stworzona przez Gabrielle Roth i Movement Medicine to Drogi, które pozwoliły mi dotrzeć do swojej głębokiej natury, nieustannie są dla mnie polem twórczej ekspresji i  źródłem inspiracji. Kocham taniec i czasami wplatam jego elementy do swoich warsztatów.

Pod koniec lat 90-tych w moim doświadczeniu pojawiła się joga, wówczas hatha. Powróciła po latach, w postaci ścieżki Jogi Kundalini. Kiedy po raz pierwszy poszłam na zajęcia, zachwyciła mnie integralność tej praktyki: połączenie pracy z ciałem, oddechem, głosem i medytacją w jednej sesji! Poczułam, jak ona mocno i głęboko transformuje we własnym doświadczeniu, po czym zapragnęłam dzielić się nią z innymi. W 2010 r. ukończyłam kurs nauczycielski I stopnia Jogi Kundalini w tradycji Yogi Bhajana, prowadzony przez międzynarodowy zespół nauczycieli pod kierunkiem Satya Singh Khalsa (Hamburg) certyfikowany przez międzynarodową organizację Kundalini Research Institute (KRI). Rozpoczęłam naukę na kursie II stopnia.
Ucząc czuję piękny, swobodny przepływ energii, jestem kanałem dla nauk Jogi Kundalini.

Między innymi dzięki Jodze Kundalini coraz mocniej czułam, że rozwój może prowadzić jasną Drogą, nie koniecznie przez cień i cierpienie. To przeczucie przywiodło mnie do coachingu. Ukończyłam Szkołę Coachów Erickson College „Art & Science of Coaching” przy Wszechnicy UJ, akredytowaną przy ICF. Tu spotkałam cudownych nauczycieli: m.in. Cheryl Chapman i Rae Chois, dzięki którym doświadczyłam, jak lekkim i przyjemnym, a zarazem głębokim doświadczeniem może być zarówno własny rozwój, jak i towarzyszenie w nim innym. Na Drodze coachingu odnalazłam inspirację, moje głębokie wartości, zabawę i radość współtworzenia z drugim człowiekiem. Jestem Erickson Certified Proffesional Coach z akredytacją ICF na poziomie ACC. Uwielbiam coachować!

Z połączenia Jogi i tańca medytacyjnego wyłoniła się kolejna Droga rozwoju, jaką jest dla mnie Tantra. W ostatnich kilku latach uczestniczyłam w wielu warsztatach prowadzonych przez grono międzynarodowych nauczycieli: Zosię i Dawida Rzepeckich, Saritę, Santoshi, Leanne Edwards, Michal Mayan, Johna Howkena, Shachara Caspi, Andrew Barnesa, Richarda Siona Windelov. Praca z energią seksualną, z połączeniem Boskiej Kobiecości i Boskiej Męskości w moim wnętrzu pozwala mi wykraczać poza dualistyczną wizję rzeczywistości i doświadczać Jedności tego,  co zwykliśmy uznawać za przeciwieństwa. Dzięki niej uczę się kochać siebie taką, jaka jestem i wzrastać na ścieżce Miłości w relacjach z innymi.

Moje poszukiwania poprowadziły mnie też ścieżką szamańską. Podczas wielu osobistych doświadczeń spotkałam niezwykłych uzdrowicieli i nauczycieli: Leanne Edwards, Sage Emery, Shuni Giron, Taita Floro, Richarda Siona Windelov. Podążając ich śladami uczę się ufać swojemu sercu i intuicji, ufać Wszechświatowi i przewodnictwu Ducha. Uczę sie czerpać Mądrość i Moc z Natury, z wiedzy Przodków i wcześniejszych inkarnacji.

Podsumowując: moim największym nauczycielem jest życie, doświadczenie i moje serce. Prowadzę coaching, warsztaty i szkolenia umiejętności miękkich, uczę medytacji oraz Jogi Kundalini. Łączę holistyczne spojrzenie na człowieka z filozofią Ericksonowską i psychodynamicznym rozumieniem procesu.

W swojej pracy koncentruję się  na odnajdywaniu i wzmacnianiu osobistych zasobów, które pozwalają ludziom podejmować wyzwania, jakie stawia życie, odkrywać pasję duszy i realizować swoje marzenia. Wspieram ich w rozwoju pełni twórczego potencjału dla podniesienia jakości i radości życia.  Pomagam zintegrować ciało, emocje, umysł i duszę. Pracuję nad rozpoznaniem i przekroczeniem blokad oraz nad odnalezieniem inspiracji. Bliska jest mi idea zrównoważonego rozwoju, dlatego dążę wspólnie z klientami do budowania równowagi i harmonii w życiu. Czerpię z wielu ścieżek, które zmierzają do poszerzania świadomości i odkrywania prawdziwej toższamości - poza ego i iluzją oddzielenia.

Prywatnie jestem mamą dwóch dorosłych synów. Jestem wegetarianką od 20 lat i joginką. Interesuję się filozofią Wschodu, Jogą, Tantrą i Ajurwedą oraz szamanizmem jako ścieżką uzdrawiania. Kocham taniec, dziką przyrodę i podróże.

 
box-joga
box-medytacja
box-warsztaty
box-terminarz
 

Monika Mooni Popowicz
mobile: +48 506 068 362
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.