Rozwój duchowy Warszawa | life coaching Warszawa

banerglowny
 

"Wyłącz napięcie - włącz zasilanie" Ayurveda & Yoga Retreat

Wyłącz napięcie, włącz zasilanie”

 

Zasilająca energetycznie podróż do Indii z Ayurwedą

treningiem zarządzania energią życiową, praktyką uważności i Kundalini Yogi

12-26 listopada 2017

Ośrodek ANANDA LAKSHMI Ayurveda Retreat

Kerala, Indie

 

 

Jesienna pora jest dobrą okazją do odpoczynku, oczyszczenia ciała i umysłu z toksyn oraz do opanowania skutecznych sposobów redukcji i łagodzenia stresu w codziennym życiu. Kiedy w Polsce jest już zimno, deszczowo i ponuro, a dni stają się krótkie, w Indiach można wciąż cieszyć się ciepłą, słoneczną aurą.

Warsztat został utkany z elementów gospodarowania energią życiową, praktyki uważności i Kundalini Yogi, osadzony w malowniczym otoczeniu indyjskiego krajobrazu nad Oceanem, dzikiej natury i niezwykłego ośrodka Ajurwedy, okraszony smaczną i zdrową kuchnią wegetariańską. Ciepłe o tej porze roku Indie pozwalają naładować akumulatory przed zimą i dzięki swojemu dziedzictwu skłaniają do skierowania uwagi do wewnątrz. Konsultacje i zabiegi Ajurwedy oczyszczą ciało z toksyn i uwolnią uśpione zasoby energetyczne.

Wszystko po to, by stworzyć jak najlepszą przestrzeń dla wypoczynku, regeneracji i rozwoju, by obudzić zmysły otwierające Cię na bogactwo wewnętrznego doświadczenia i obecnej chwili. Byś mogła/mógł czerpać z niego w pełni nie tylko podczas podróży, ale również po powrocie, w codziennym życiu.

W grupie będzie przestrzeń na doświadczanie, eksperymentowanie i dzielenie się swoimi doświadczeniami z innymi, w atmosferze akceptacji, budującej zaufanie i sprzyjającej otwartości. Będziemy uczyć się dbać o swoje potrzeby i otaczać troską swoje ciało. Źródłem wiedzy będzie osobiste doświadczenie, zdobyte podczas praktycznych ćwiczeń i płynące z wymiany z innymi.

Praca z energią życiową w oparciu o autorską koncepcję Wojciecha Eichelbergera „8 x O” obejmuje kompetencje, służące budowaniu zasobów energetycznych i racjonalnemu gospodarowaniu nimi w warunkach obciążenia i wyzwań, jakie niesie ze sobą współczesne życie. Osią treningu jest rozwój świadomości ciała i umysłu oraz ich wzajemnego związku. Szczególne miejsce zajmuje praca z oddechem. Oddech jest elementem łączącym ciało, emocje, umysł i ducha, który integruje wszystkie poziomy naszego doświadczenia. Dzięki świadomemu oddychaniu możemy wpływać na odprężenie ciała, wyciszenie emocji, spokój umysłu i ducha. Będziemy aktywnie ćwiczyć kompetencje antystresowe, dzięki czemu otrzymasz narzędzia pozwalające na zwiększenie swojej energii i w konsekwencji odporności na stres.


Praktyka uważności, stosowana od czasów starożytnych w różnych ścieżkach duchowych, została zaadoptowana do psychoterapii przez prof. Jona Kabat – Zinna, twórcę Mindfulness, założyciela Kliniki Łagodzenia Stresu przy Uniwersytecie Massachusetts.
Na co dzień zazwyczaj nasza uwaga jest rozproszona, jesteśmy poddani działaniu licznych bodźców, nasz umysł jest zaprzątnięty tysiącem spraw. Praktyka uważności uczy świadomego sterowania swoją uwagą i koncentrowania jej na tu i teraz. Pozwala badać swoje bieżące doświadczenie ciała, emocji i umysłu, rozwijając samoświadomość i samoakceptację. Dzięki praktykom koncentracji i medytacji doświadczysz stanu skupienia, wyciszenia i wewnętrznej harmonii. Ćwiczenia uważności będą służyły rozwijaniu umiejętności świadomego sterowania swoją uwagą i rozwijania spokoju umysłu w codzienności . Umiejętności te są pomocne w radzeniu sobie ze stresem, stanami wypalenia i depresji. Ich regularne stosowanie prowadzi do głębszego i pełniejszego doświadczania siebie i rzeczywistości, podnosząc jakość życia.

Warsztatom będzie towarzyszyła poranna praktyka Kundalini Jogi, dynamicznych ćwiczeń, połączonych z technikami oddechowymi, medytacją  i mantrą, od których będziemy zaczynać dzień. Praktyka ta obudzi drzemiącą w Tobie energię i moc.

Joga Kundalini jest starożytną technologią pracy z ciałem, umysłem i duchową energią, nazywaną jogą świadomości, ponieważ zmierza do rozwinięcia świadomości naszej prawdziwej natury. Kundalini jest ukrytym duchowym potencjałem, energią, którą możesz obudzić dzięki praktyce Jogi, rozwijając ją i wznosząc poprzez ośrodki energetyczne, określane jako czakry. Celem praktyki jest harmonijne połączenie ciała, umysłu i ducha oraz podniesienie świadomości, które prowadzi do praktycznego doświadczenia swojej duchowej natury. Dzięki niej możesz kierować swoją duchową energią i angażować ją do kreatywnego działania, by realizować swoje marzenia, z wdziękiem pokonywać wyzwania i żyć z pasją. Joga Kundalini jest technologią pełną mocy, transformującą, szybką i efektywną. Korzysta z zestawów dynamicznych ćwiczeń zwanych kriya, technik oddechowych (pranayama), mantr i medytacji.

Praktyka Kundalini Jogi wraz z Programem Panchakarmy pozwoli na oczyszczenie ciała z toksyn i złogów, pomoże uwolnić zgromadzone w ciele napięcia, efekty stresu i przechowywane w pamięci komórkowej emocje. Medytacje i mantry oczyszczą umysł ze starych wzorców i ograniczających przekonań, przywracając nam świeżość postrzegania siebie, naszych relacji i otaczającej nas rzeczywistości. Dzięki temu zostaną uwolnione ogromne ilości zablokowanej energii, a my odzyskamy witalność, spokój i jasność umysłu, a poprzez to dostęp do naszych ukrytych zasobów. Mogąc swobodnie korzystać z tego potencjału staniemy się bardziej swobodni i kreatywni.

W zajęciach mogą brać udział zarówno osoby początkujące, jak i mające już doświadczenie w Jodze Kundalini. Przeciwwskazaniem są epizody psychotyczne, epilepsja i wypadnięcie dysku.

Uwaga: proszę o zabranie wygodnego, najlepiej bawełnianego i jasnego stroju do ćwiczeń.

Ajurweda:

Ajurweda” (ayurveda) znaczy „wiedza o życiu”, bądź „sztuka życia”. Jest to sanskrycki termin, gdzie „ajus” znaczy życie, a „veda” wiedzę, mądrość. Jako, że „życie” jest synonimem „zdrowia”, ajurweda jest wiedzą o zdrowiu. Ajurweda to najstarszy na świecie system medyczny i filozoficzny, wywodzący się ze starożytnych Indii, z przed pięciu tysięcy lat.

Ajurweda to medyczno-metafizyczna życiowa wiedza o uzdrawianiu, matka wszelkiej sztuki leczenia i jednocześnie filozofia sztuki życia. Jej istotą jest świadome dążenie człowieka do pełnej równowagi na poziomie ciała, ducha i umysłu. Ajurweda uczy nas jak żyć zachowując tę naturalną równowagę. Pomaga nam rozumieć siebie, ale też środowisko, w którym żyjemy. Jest to więc system filozoficzny zajmujący się naturą, celem i sensem ludzkiego życia. W wedyjskiej wiedzy celem życia jest samopoznanie lub samospełnienie tj. realizacja boskiej świadomości i wyrażanie tej boskości w codziennym życiu.

Medycyna ajurwedyjska opiera się na metodach naturalnego uzdrawiania, wykorzystuje ziołolecznictwo, zabiegi na ciało mające na celu oczyszczanie organizmu z toksyn tak fizycznych, jak i mentalnych, regenerację organizmu, a tym samym zapewnienie powrotu do pełni zdrowia. Nieodłącznym elementem procesów zdrowotnych jest zastosowanie odpowiednio skomponowanej diety, uwzględniającej typ ciała (Prakriti) jak też obecnie występujące zaburzenia (Vikriti). Całość procesu zdrowotnego obejmuje również odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne, praktykę jogi i pranayamy (ćwiczenia oddechowe), jak też pracę na bardziej subtelnych poziomach – emocji i umysłu.

Ajurweda nie odnosi się tylko do płaszczyzny medycznej, ale dotyczy wszystkich poziomów aktywności człowieka. Medycyna wschodnia, w tym hinduska, w odróżnieniu od medycyny zachodniej ujmuje człowieka holistycznie i dotyczy każdego aspektu ludzkiego życia, koncentrując się na zapobieganiu chorobie, a gdy do niej dojdzie usuwaniu jej źródła, a nie jej objawów, oraz zachowaniu równowagi na każdym poziomie egzystencji. Zgodnie z ajurwedyjską definicją zdrowia, pełne zdrowie nie opiera się jedynie na braku wyraźnych symptomów chorobowych, lecz stanowi stan absolutnie dobrego samopoczucia w całej swojej istocie.

Panchakarma

Aby w pełni odżywić ciało oraz umysł, a także zapewnić równowagę systemu energetycznego ciała, należy oczyścić oraz odpowiednio zrównoważyć kanały, które dostarczają substancje odżywcze i usuwają z organizmu substancje toksyczne.

Kiedy już toksyny zostaną usunięte z najważniejszych kanałów układu pokarmowego i oddechowego, wtedy ciało w naturalny sposób samo się o siebie zatroszczy (po oczyszczeniu, tkanki będą same dalej kontynuować ten proces oczyszczania i intensywnie wchłaniać substancje odżywcze) a wtedy ciało przejawi naturalne piękno. Takie oczyszczenie jest początkiem procesu odmładzania całego ciała, dzięki czemu poprawia się stan zdrowia, a oznaki starzenia się organizmu znikają. Ciało nabiera witalności, umysł wypełnia uczucie zadowolenia, a dosze są w równowadze, co pozwala na zachowanie dobrego zdrowia i harmonii. Ta równowaga jest fundamentem trwałego piękna.

Ośrodek:

Ananda Lakshmi Ayurveda Retreat umieszczony jest w najpiękniejszej części wybrzeża południowych Indii. Już podczas podróży z lotniska turystów zachwyca orientalna roślinność, wielość kolorów, różnorodność zapachów oraz odgłosy dochodzące z pobliskich świątyń. Europejski standard znika z widoku, a w zamian pojawia się jakże odmienny, magiczny świat.

Ananda Lakshmi Ayurveda Retreat osadzony jest na klifie, z przestrzennym widokiem na Morze Arabskie. Opuszczając nieco wzrok, naszym oczom ukazuje się ocean palm, w którym spokojnie płynie codzienność mieszkańców rybackich wiosek. Ośrodek składa się z 5 willowych domków (bungalow) oraz 3 pokoi o rodzinnym charakterze i nieco niższym standardzie (ekono rooms). Jedna z willi jest parterowa, natomiast pozostałe domki są dwupoziomowe, co oznacza, ze posiadają dwa osobne wejścia i przeznaczone są na zakwaterowanie indywidualnych gości. W każdym z pokoi może być zakwaterowana 1 lub 2 osoby. Z pokoju na piętrze roztacza się piękny widok na morze, pokój na parterze ma bezpośrednie wyjście na ogród. Kształt budynków jest unikatowy, wynika z budowy w architekturze tzw. Świętej Geometrii (architekturze świętych Pomiarów Ziemi). Wiąże się to z właściwościami wymiarów i proporcji stosowanych w tej architekturze, które przynoszą dobre samopoczucie i uzdrawianie.

Na terenie ośrodka jest basen oraz duży drewniany podest do jogi lub innych zajęć (ok. 100 m²), wykonany ze świętego drzewa Neem, które jest znane ze swoich właściwości leczniczych. Z podestu rozpościera się z przepiękny widok na morze. Malowniczo położony basen ma na swoim wyposażeniu łóżka i parasole plażowe oraz ręczniki basenowe.

Na terenie ośrodka można korzystać z internetu bezprzewodowego oraz komputera stacjonarnego (dla gości ośrodka gratis). Można także korzystać z takich udogodnień jak pralnia, wynajem samochodu i serwis taxi. Na miejscu można wymieniać pieniądze, a także dokonywać transakcji za pomocą kart Visa/Mastercard.

Wyżywienie:

Kuchnia jest oparta na produktach biologicznych z własnych, ekologicznych upraw. Niektóre produkty, nie dające się uprawiać w Kerali, sprowadza się z innych rejonów Indii. Posiłki są przygotowywane według indywidualnych zaleceń lekarza Ayurvedy.

Stan Kerala:

Kerala to jeden z bardziej atrakcyjnych turystycznie regionów Indii, położony jest na południowo – zachodnim krańcu kraju, na Wybrzeżu Malabarskim. Od Zachodu oblewa ją Morze Arabskie, które łączy się z Oceanem Indyjskim na  południu stanu, gdzie umiejscowiona jest stolica Kerali, Trivandrum.

Nadbrzeżna część Kerali to niezliczone rozlewiska utworzone przez 44 rzeki, płynące z zachodu wgłąb lądu. Właśnie one stanowią jedną z największych atrakcji regionu. Spływy drewnianymi łodziami „Kettuvallams”, trwają od kilku godzin do kilku dni. Obecnie zostały one dostosowane do potrzeb turystycznych, a wyprawy „back water” stanowią wgląd w codzienne życie mieszkańców wiosek osadzonych na rozlewiskach Kerali, otoczonych palmowymi gajami.

Na wyżynnych terenach rozciągają się plantacje kawy i herbaty, które z daleka przypominają rozsiane po wzgórzach ogromne kępki mchu, w soczystej zieleni. Tu też występują plantacje rozmaitych przypraw m.in. warte zwiedzenia kardamonowe wzgórza. Roślinność Kerali stanowi jej prawdziwe bogactwo. Wciąż naturalnie uprawiane, w czystym środowisku warzywa i owoce, wprowadzają nas w świat niczym nie zmąconej harmonii ciała i ducha i towarzyszą nam na co dzień w odbudowie naszych sił witalnych.

Kerala jest jednym z najbardziej kolorowych i wiecznie zielonych obszarów Indii, gdzie tropikalny klimat opiera się jedynie na trzech sezonach, podczas których temperatura powietrza jest prawie niezmienna. Te atuty nominują Keralę do najczęściej odwiedzanych przez turystów regionów azjatyckiego imperium. Najlepszy turystycznie okres obejmuje zimne miesiące Europy, tj. od listopada do kwietnia.

Kerala jest prawdziwie wymarzonym regionem w położeniu globalnym świata, na wypoczynek i odnowę biologiczną sił witalnych organizmu. To odwieczne źródło najstarszej wiedzy medycznej – Ayurwedy. Do dziś mieszkańcy Kerali stosują jej zasady jako że wiedza o niej przechodzi z pokolenia na pokolenie i kreuje ich naturalny styl życia. To miejsce, gdzie ajurweda wciąż egzystuje w swej najczystszej postaci, powstałej przed tysiącami lat.

Kerala, „God’s Own Country”, w tłumaczeniu „ulubiony kraj samego Boga” czy też „Boski kraj”, to Ziemia należąca do wszystkich religii w jednakowym stopniu, pełna tolerancji i wewnętrznej harmonii.

 

Podróże:

Wycieczki po okolicy, kontakt z piękną przyrodą, przyglądanie się zwyczajom tubylców i próbowanie rodzimych specjałów, wizyty w świątyniach będą częścią procesu, przez który przejdziemy. Budząc naszą ciekawość, otwierając zmysły, eksplorując nowe, obce dla nas kulturowo doświadczenia będziemy rozluźniać nasze przywiązania do tego, co znajome i oczywiste, poszerzając naszą perspektywę. Będziemy odpoczywać, celebrując bycie i doznawanie w zrelaksowanej ale obecnej świadomości.

Wycieczki poza pakietem:

Kovalam Beach – plaża położona ok. 8 km od ośrodka, uważana za największy kurort południowych Indii. Kovalam oznacza „gaj palm kokosowych”. Długa, piaszczysta plaża podzielona jest na dwie cześci wysepką, o którą z hukiem rozbijają się fale.

Trivandrum – stolica Kerali, położona 30 min samochodem od ośrodka. Jej atrakcja jest drewniany pałac maharadży.

Cypel Kanyakumari + świątynia i muzeum – całodzienna wyprawa na najdalej wysunięty na południe Indii cypel. Przejazd autokarem, przeprawa łodzią na wyspę skalną, miejsce oświecenia Vivekanandy. Zwiedzanie drewnianego pałacu maharadży i jednej z najbardziej majestatycznych świątyń południowych Indii – Suchindram Temple.

Bacwater Trip – trzygodzinna wycieczka łodziami po okolicznych rozlewiskach Kerali, z dala od szumu samochodów i ulicznego gwaru.

Kerala Local Life – lokalne markety, wioski rybackie, życie rolników

W dniach wycieczek nie będzie zajęć warsztatowych po południu.

 

Pakiet zawiera:

- zakwaterowanie i całodzienne wyżywienie w ośrodku Ananda Lakshmi Ayurweda Retreat

- diagnostykę Ayurvedyjską i opiekę lekarską

- poranną praktykę jogi

- wszystkie zabiegi ayurvedyjskiej Panchakarmy (3-4 godzin dziennie)

- warsztat „Wyłącz napięcie – włącz zasilanie” 3 godziny dziennie przez 7 dni

- wieczorne kręgi i medytacje

- opiekę Moniki Mooni Popowicz podczas całego wyjazdu

 

Pakiet nie zawiera:

- przelotu

- wizy elektronicznej wydawanej w Polsce

- ubezpieczenia,

- dodatkowych atrakcji w postaci wycieczek

 

Prowadząca: Monika Mooni Popowicz

terapeutka holistyczna, trenerka, coach ACC ICF, nauczycielka medytacji i Kundalini Jogi certyfikowana przez Kundalini Research Institute. Uczy Jogi od 2010 r. Ukończyła szkolenie "Art & Science of Coaching" w Erickson College i moduł Fundamentals w Co-Active Coachingu. Certyfikowany Praktyk Soul Body Fusion. Praktyki uważności w oparciu o Mindfulness uczyła się od dr Ivana Miltona (kurs „Mindfulness Practice. Training Course for Mental Health Clinicians” na Uniwersytecie Warszawskim), prof. Jona Kabat – Zinna (warsztat „Mindfulness Practice”) oraz podczas kursu „Mindfulness Practitioner Certificate Course” certyfikowanego przez Mindfulness Association.

Uczy praktyki uważności w oparciu o Mindfulness i autorską metodę Wildfulness. Prowadzi warsztaty Zarządzania Energią Życiową w Stresie wg „8 x O” - autorskiej metody Wojciecha Eichelbergera. W kontakcie indywidualnym pracuje m.in. w obszarach Coachingu Zdrowia, Wellbeing Coachingu i Wild Love Coachingu. "Setki godzin przesiedziałam na poduszce w szkole Zen Sanbo Kyodan, przetańczyłam na parkiecie 5 Rytmów i Movement Medicine. Uczestniczyłam w dziesiątkach warsztatów rozwoju. Praktykuję Kundalini Jogę, wychodząc poza dualność i ucząc się kochać bez ograniczeń. Wierzę, że Miłość ma Moc uzdrawiania i transformacji. Pracuję z energią i świadomością, korzystając z metod terapii i uzdrawiania, których uczyłam się m.in. od Leanne Edwards, Sage Emery, Brandon Bays, Wojciecha Eichelbergera i Richarda Siona Windelov.

Informacje i zapisy: Monika Mooni Popowicz 0 506 068 362, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Inwestycja: pobyt z wyżywieniem, wszystkimi zabiegami Ajurwedy oraz programem Kundalini Jogi i warsztatu: od 1 950 – 2 800 EUR w zależności od opcji zakwaterowania

Miejsce rezerwuje zgłoszenie mailowe, rezerwacja w ośrodku ANANDA LAKSHMI Ayurveda Retreat oraz wpłata zaliczki w wysokości 50 % do 30 września na rachunek: ośrodka.

 
box-joga
box-medytacja
box-warsztaty
box-terminarz
 

Monika Mooni Popowicz
mobile: +48 506 068 362
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.